Anunt – privind analiza apei potabile

Primăria Municipiului Motru a solicitat Direcției de Sănătate Publică Gorj efectuarea unor analize privind calitatea apei potabile la: Colegiul Tehnic Motru, Școala Gimnazială Nr.2 și fântână publica Râpa.

Conform buletinelor de analiză, apa potabilă pentru toate cele trei locații corespunde legislației privind calitatea apei potabile.

Informare – Conferința de lansare a proiectului“PERFORMANȚĂ ȘI CALITATE ÎN ADMINISTRAȚIA PUBLICĂ LOCALĂ DIN MUNICIPIUL MOTRU “ SMIS/SIPOCA – 119758/460.

Informare

In data de 19.09.2018 a fost organizată Conferința de lansare a proiectului“PERFORMANȚĂ ȘI CALITATE ÎN ADMINISTRAȚIA PUBLICĂ LOCALĂ DIN MUNICIPIUL MOTRU “ SMIS/SIPOCA – 119758/460.

Proiectul este implementat  de UAT Municipiul Motru pe o perioadă de 16 luni.

La conferință au participat 30 de funcționari publici din UAT Municipiul Motru și reprezentanții firmei organizatoare, S.C. NOSCE GROUP S.R.L.